Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti Vladimir Putin tha se Rusia do të rrisë programin e mbrojtjes ajrore. Ai i bëri këto komente gjatë vizitës në stacionin e radarëve në Shën Petersburg. Putin tha se stacioni është hapi i parë i rritjen e programit mbrojtës. Nga ky stacion mund të monitorohen territoret ndërmjet Polit të Veriut dhe Afrikës.
XS
SM
MD
LG