Ndërlidhjet

GAZNI – AFGANISTAN


Ndërmjetësit koreanojugorë po vazhdojnë bisedimet me militantët talibanë që po mbajnë peng 21 misionarë koreanojugorë. Negociatorët talebanë thanë se bisedimet po zhvillohen me sukses dhe se presin të arrijnë marrëveshje për lirimin e të rrëmbyerve, derisa sot kanë liruar dy prej tyre.
Talibanët kërkojnë nga qeveria afgane lirimin e militantëve të burgosur në shkëmbim të lirimit të pengjeve nga Koreja e Jugut.
Kjo kërkesë është hedhur poshtë nga qeveria afgane.
XS
SM
MD
LG