Ndërlidhjet

KIJEVË


Komisioni I zgjedhjeve në Ukrainë ka refuzuar të regjistrojë kandidatët e opozitës për zgjedhjet parlamentare të muajit të ardhshëm. Duke folur në një konferencë për shtyp liderja e opozitës Julia Tymoshenko tha se hapi është joligjor dhe se grupimi i saj do të ankohet ndaj vendimit.
XS
SM
MD
LG