Ndërlidhjet

KABUL


Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Afganistan thotë se tre ushtarë dhe një përkthyes janë vrarë nga shpërthimi i një bombe sot në pjesën lindore të këtij vendi. Militantët talibanë kanë marrë përgjegjësinë për këtë sulm. Dy ushtarë të tjerë të koalicionit ishin vrarë dje në pjesë të ndryshme të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG