Ndërlidhjet

PEKIN


Përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut pritet të takohen gjatë ditës në Pekin për të diskutuar përpjekjet për mbylljen e të gjitha programeve bërthamore të Penjanit.
Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Bërthamore ka deklaruar se Koreja e Veriut i ka mbyllur të gjitha programet bërthamore në kompleksin e Jongbijonit.
XS
SM
MD
LG