Ndërlidhjet

PEKIN


Të dërguarit e Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut janë takuar në Pekin, në prag të takimit gjashtëpalësh.
Takimi mes përfaqësuesit amerikan Christopher Hill dhe atij koreanoverior, Kim Guan ishte takim pune që ka kaluar në një atmosferë të qetë.
Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Bërthamore ka deklaruar se Koreja e Veriut i ka mbyllur të gjitha programet bërthamore në kompleksin e Jongbijonit.
XS
SM
MD
LG