Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane ka njoftuar se të paktën 16 mijë trupa të saj dhe ushtarë irakian kanë nisur një operacion në veri të Bagdadit. Operacioni ka në shënjesëtër militantët të cilët janë arratisur më herët nga qyteti i Bakubës. Ndërkohë një vetëvrasës me bombë ka vrarë së paku tetë persona dhe ka shkatërruar një urë në Bagdad. Po sot, ushtria amerikane bëri të ditur se janë vrarë katër të dyshuar militantë shiitë. Disa raporte thonë se të vrarët ishit civilë.
XS
SM
MD
LG