Ndërlidhjet

SEUL


Zyrtarët verikoreanë thanë se rreth 200 njerëz kanë vdekur apo llogariten të zhdukur nga shirat e mëdha që kanë përmbytur vendin. Pheniani tha se më shumë se 300 mijë shtëpi janë shkatërruar nga vërshimet, ndërsa uji ka mbuluar qindra ura, linja hekurudhore dhe dhjetra mijë hektarë tokë të punueshme.
XS
SM
MD
LG