Ndërlidhjet

PRISHTINË


Komandanti i KFOR-it Roland Kather ka thënë se dhuna është e mundur të shpërthejë në Kosovë nëse nëgociatorët ndërkombëtarë nuk gjejnë zgjidhje së shpejti. Në një intervistë për Asoshiated Press Kather tha se "durimi nuk është i pafund" në Kosovë dhe bëri thirrje për vendim sa më të shpejtë të statusit.
XS
SM
MD
LG