Ndërlidhjet

MOSKË


Vendet perendimore po e lejojnë Kosovën që të përdorë kërncënimin me kaos si shantazh për ti detyruar që të njihet pavarësia e Kosovës. Kështu ka bërë të ditur ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov. "Në rastin e Kosovës partnerët tanë janë të përfshirë në kërncënimin se në Kosovë do të ketë dhunë dhe anarki nëse nuk do të njihet pavarësia" ka thënë Lavrov .
XS
SM
MD
LG