Ndërlidhjet

MEMFIS/SHTETET E BASHKUARA


Nëser shënohet 30 vjetori i vdekjes së këngëtarit Elvis Prisley. Në vendlindjen e tij nw Memfis do të tubohen rreth 50 mijë adhurues të cilët do të marrin pjesë në organizimet 1 javore që shënojnë jetën dhe karrierën e këngëtarit. Që nga viti 1954 janë shitur mëse 1 miliard disqe të Elvis Prisleyt.
XS
SM
MD
LG