Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministria e Brendshme e Irakut ka njoftuar se së paku 400 persona kanë vdekur nga sulmet e para dy ditëve, duke i bërë këto sulmet më vdekjeprurëse që nga fillimi i luftës në vitin 2003. Zëdhënësi i Ministrisë, Abdul Khalaf tha se në sulme janë përdorur 2 ton eksploziv dhe se shumica e viktimave janë pjesëtarë të minoritetit Jazidis.
XS
SM
MD
LG