Ndërlidhjet

KABUL


Kanë përfunduar pa sukses negociatat ndërmjet militantëve taleban dhe diplomatëve të Koresë Jugore për lirimin e 19 të rrëmbyerve koreanojugorë. Talebanët kanë kërkuar sërish lirimin e të burgosurve nga ana e qeverisë afgane në shkëmbim të pengjeve.
XS
SM
MD
LG