Ndërlidhjet

KEJP KANAVERAL


Agjencia amerikane e Hapësirës, NASA, vendosi se anija kozmike Endeavour nuk ka nevojë për riparime dhe është e sigurt të kthehet në tokë.
Anija në fjalë pësoi dëmtime në pllakat e nxehjes derisa mund të ketë hasur në akull gjatë fluturimit javën e kaluar drejt stacionit ndërkombëtar të hapësirës.
XS
SM
MD
LG