Ndërlidhjet

VJENË


Bisedimet në Vjenë për statusin e Kosovës do të zgjasin një ditë, gjatë së cilës ndërmjetësuesit ndërkombëtarë do të bisedojnë ndaras me ekipet negociatore të Prishtinës dhe Beogradit.
Ndërkohë, ministria e Jashtme e Serbisë tha se e ka pranuar ftesën për takimin e treshes në Vjenë më 30 gusht. Burime të ministrisë nuk kanë njoftuar se në çfarë niveli dhe përbërje do të përfaqësohet ekipi i Beogradit.
XS
SM
MD
LG