Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që politikanët e moderuar në Pakistan të jenë të bashkuar në luftën kundër terrorizmit, tha ndihmës sekretari i shtetit, Richard Boucher gjatë një konference për shtyp në Islamabad.
Boucher iu përgjigj pyetjeve rreth informacioneve të bëra publike nga mediat se Uashingtoni dëshiron të shohë një marrëveshje për ndarjen e pushtetit mes presidentit aktual, Pervez Musharraf dhe ish kryeministres në mërgim Benazir Bhutto.
XS
SM
MD
LG