Ndërlidhjet

SEUL


Dy pengjet koreanojugore të liruara pak ditë më parë kanë mbërritur në atdhe, njoftuan mediat vendase.
Të dyja femrat që ishin pjesë e grupit prej 23 misionarësh koreanojugorë të rrëmbyer në korrik në Afganistan, u liruan pas bisedimeve të drejtpërdrejta mes talibanëve dhe përfaqësuesve të Seulit zyrtar.
Aktualisht mbahen pengj edhe 19 të tjerë, derisa dy janë ekzekutuar nga talibanët.
XS
SM
MD
LG