Ndërlidhjet

ATHINË


Kryeministri i Greqisë Costas Karamanlis e caktoi 16 shtatorin si datë për mbajtjen e zgjedhjeve. Ai tha se zgjedhjet e parakohshme do t'i mundësojnë qeverisë konservatore t'i vazhdojë reformat ekonomike dhe kushtetuese. Shpallja e zgjedhjeve u bë 6 muaj para skadimit të mandatit të qeverisë së tij.
XS
SM
MD
LG