Ndërlidhjet

TBILISI


Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të forcave ajrore të Rusisë tha se Gjeorgjia vetë mund ta ketë vendosur raketën, për të cilën tha se është hedhur në territorin e saj nga një aeroplan rus. Gjeneral lejtnant Igor Khvorov i bëri këto vërejtje sot në Gjeorgji, ku një delegacion i ekspertëve ushtarakë rusë po zhvillon hetimet e veta për pohimet e Tbilisit se një aeroplan luftarak nga Rusia më 6 gusht e cënoi hapësirën ajrore të Gjeorgjisë dhe e hodhi predhën.
Ekipi rus e vizitoi lokacionin e pretenduar Gori në afërsi të Osetisë Jugore.
XS
SM
MD
LG