Ndërlidhjet

STOKHOLM


Komiteti i Nobelit njoftoi sot se Çmimet Nobel për vitin 2007 do të shpallen në periudhën prej 8-15 tetor.
Për Çmimin për Paqe konkurojnë ish nënpresidenti amerikan Al Gore, një Inuit kanadez dhe presidenti i Bolivisë. Sipas kreut të Institutit për Paqe në Oslo, Stein Tonnesson, kandidatë të mundshëm për këtë çmim janë Martti Ahtisaari dhe aktivistja çeçene për të drejtat e njeriut, Lidiya Yusupova.
XS
SM
MD
LG