Ndërlidhjet

KABUL


Talibanët po diskutojnë fatin e 19 pengjeve koranojugore, pas dështimit të bisedimeve me përfaqësues të Seulit zyrtar. Lajmi bëhet i ditur nga talibanët, të cilët në korrik rrëmbyn 23 misionarë të krishterë nga Koreja e Jugut. 2 pengje u ekzekutuan, dy të tjera u liruan pas bisedimeve të para mes talibanëve dhe Koresë së Jugut.
XS
SM
MD
LG