Ndërlidhjet

OSLO-MOSKË


11 aeroplanë luftarakë rusë kanë zhvilluar manovra ushtarake në perëndim të Norvegjisë, duke shënuar demonstrimin më të madh të forcës nga ana e Moskës në Detin e Norvegjisë që nga fillimi i viteve '90. Norvegjia, vend anëtar i NATO-s ka fotografuar aeroplanët rusë dhe provat e tyre.Presidenti rus, Putin deklaroi se rritja e tensioneve me perëndimin e ka detyruar Moskën t'i kthehet praktikave të kohës sovjetike, përfshi dërgimin në patrullim të bombarduesve.
XS
SM
MD
LG