Ndërlidhjet

NJU JORK


Dy drejtues të një kompanie nafte amerikane kanë pranuar fajësinë lidhur me akuzat që kanë të bëjnë me korrupsion në programin "Naftë për ushqim" të Kombeve të Bashkuara.
Programi në fjalë, i cili u zhvillua gjatë regjimit të Sadam Huseinit, duket se ka vuajtur nga një sërë skemash korrupsioni dhe një numër pagesash i janë bërë zyrtarëve irakianë të asaj kohe.
XS
SM
MD
LG