Ndërlidhjet

ASTANA


Në Kazakistan po zhvillohen zgjedhjet e parakohshme për dhomën e ulët të parlamentit.
Bashkimi Evropian po i vëzhgon nga afër këto zgjedhje për të parë nëse ato janë të lira dhe të ndershme.
Kazakistani në vitin 2009 synon të marrë kryesinë e rradhës së OSBE-së, por deri tani asnjë vend i Azisë Qëndrore nuk ka përmbushur kërkesën për zgjedhje demokratike.
XS
SM
MD
LG