Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Xhorxh Bush tha në fjalimin javor në radio se ekziston progresi dhe pajtimi në nivel lokal në shumë pjesë të Irakut. Por, Bush shtoi se progresi politik në nivel kombëtarë nuk është i mirë dhe se duhen perpjekje të rëndësishme për të arritur qëllimet e SHBA-ve. Komentet e Bushit vinë një muaj para se gjenerali i forcave amerikane në Irak, David Petraus dhe ambasadori i SHBA-vë të raportojnë në Uashington për progresin e bërë që nga ndryshimi i strategjisë ushtarake në Irak.
XS
SM
MD
LG