Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një sulm me predha në një lagje të Bagdadit, sot janë vrarë së paku 12 vetë dhe plagosur afro 30 të tjerë. Lagjja është e banuar me popullatë shumicë shiite. Është raportuar se sulmi me predha u bë gjatë përleshjeve të ashpra ndërmjet trupave amerikane dhe militantëve.
XS
SM
MD
LG