Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat irakiane dhe ato amerikane kanë ndërmarrë një aksion masiv të përbashkët në disa pjesë të Bakubës, që është kryqendër e provincës veriore Diala në Irak. Gjatë këtij aksioni janë vrarë 76 vetë dhe arrestuar 58. Në Bagdad së paku 12 irakianë janë vrarë dhe 31 janë plagosur nga sulmi me predha afër një lagjeje shiite. Në Bagdadin qendror raportohet se janë rëmbyer 15 vetë nmga një autobus.
XS
SM
MD
LG