Ndërlidhjet

KINGSTONE


Uragani Dean është larguar nga Xhamajka duke lënë pas shira dhe erëra të rrëmbyeshme, pemë dhe shtëpi të rrëzuara si dhe zona të përmbytura.
Tashmë uragani me një shpejtësi ere prej 230 km/orë po i afrohet Gjirit të Meksikës në Shtetet e Bashkuara. Këto të fundit kanë tërhequr vëmendjen se uragani në fjalë mund të shndërrohet në uragan të katëgorisë së pestë, më i rrezikshmi i këtij lloji.
XS
SM
MD
LG