Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë pret që kryeministri i Irakut Nuri Al Maliki të dërgoi mësazhin e qartë në Siri kundër përkrahjes së kryengritësve në Irak. Al Maliki ka arritur në Damaskë sot në të parën vizitë që nga marrja e postit të kryeministrit. Bisedimet e tij me zyrtarët sirianë pritet të fokusohen në çështjet e sigurisë, ekonomisë dhe gjendjen e më shumë se 1 milion irakianëve që kanë ikur në Siri për shkak të dhunës në Irak.
XS
SM
MD
LG