Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i Jashtëm i Portugalisë sot qëndron në Kosovë ku do të takojë autoritetet vendore dhe ndërkombëtare.
Luis Amato, vendi i të cilit është kryesues i radhës i BE-së, pritet që në këto takime të njihet nga afër me situatën në teren dhe procesin e përcaktimit të statusit politik të Kosovës.
Amato pritet t'i vizitojë edhe 300 ushtarët portugezë, të cilët veprojnë në Kosovë në kuadër të KFOR-it.
XS
SM
MD
LG