Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Forcat izraelite sot qëlluan për vdekje një militant të Hamasit në një sulm nga ajri në Rripin e Gazës, një ditë pasi vranë dy fëmijë dhe tre militantë. Detajet e sulmit mbeten të paqarta.
Izraeli shpesh ndërmerr sulme ajrore për të penguar shkrepjen e raketave në drejtim të Izraelit jugor.
XS
SM
MD
LG