Ndërlidhjet

NJU JORK


Rusia e akuzuar Gjeorgjinë se i ka fabrikuar pohimet që aeroplanët rusë kanë hyrë në hapësirën ajrore të saj dhe kanë lëshuar një raketë. Ambasadori rus në Kombet e Bashkuara Vitaliy Churkin tha se pohimet e Gjeorgjisë janë "shtrembërim flagrant i fakteve".
Ndërkohë, dy grupe të pavarura ekspertësh i kanë mbështetur pohimet e Tbilisit se aeroplanë nga Rusia kanë cënuar hapësirën ajrore të Gjeorgjisë.
XS
SM
MD
LG