Ndërlidhjet

TRIPOLI


Një zyrtar i Departamentit të Shtetit ka qëndruar në Libi në përpjekje që të përgatitë vizitën e mundshme të Sekretares së Shtetit Condoleezza Rice.
Ndihmës sekretari i Shtetit për Lindjen e Afërt, David Welch duhej të takohet me ministrin e Jashtëm Abdelrahman Shalgham dhe zyrtarët tjerë libianë.
Marrëdhëniet e Shteteve të Bashkuara dhe Libisë janë përmirësuar që kur lideri i Libisë Muammar Qadaffi shpalli se heq dorë nga armët për shkatërrim në masë në vitin 2003.
XS
SM
MD
LG