Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ambasadori rus në Beograd, Aleksander Aleksejev ka deklaruar se pavarësisht dallimeve, detyra e parë e treshës së negociatorëve për statusin e Kosovës duhet të jetë sigurimi i dialogut të drejpërdrejtë midis Prishtinës dhe Beogradit. Moska pret që nga negociatat e ardhshme të arrihet zgjidhje kompromisi dhe vazhdon të mbajë qëndrimet e veta në lidhje më çështjen e Kosovës ka thënë Aleksejev.
XS
SM
MD
LG