Ndërlidhjet

BAGDAD


Një helikopter i ushtrisë është rrëzuar në Irakun verior, me ç'rast kanë humbur jetën 14 ushtarët amerikan që gjendeshin në bord. Ushtria tha se të dhënat fillestare sugjerojnë se ka patur problem mekanik dhe se nuk ka tregues se helikopteri është rrëzuar nga zjarri i armikut.
Në zhvillime tjera, të paktën 20 veta janë vrarë dhe rreth 40 janë plagosur nga shpërthimi vetëvrasës në një stacion policie.
XS
SM
MD
LG