Ndërlidhjet

BAGDAD


Një lider sunit irakian i cili inkurajonte komunitetin e tij për të luftuar kundër Al kaidës është vrarë sot në Bakuba të Irakut, nga ekstremistë muslimanë. Të dyshuarit si pjesëtarë të Al Kaidës bombarduan shtëpinë e Sheikut Jonis Al Shimari duke lënë të vrarë atë dhe një të afërm të tij. Raportohet se edhe 17 persona dhe 10 luftëtarë të Al Kaidës kanë humbur jetën.
XS
SM
MD
LG