Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarët kanë njoftuar se militantë të dyshuar taleban kanë sulmuar konvojin që dërgonte ndihma për trupat ndërkombëtare në Afganistan, duke vrarë 10 roje të sigurisë. Sulmi u bë midis qyteteve Kabul dhe Kandahar. Me herët nga një bombë e vendosur në rrugë u vranë 3 civilë afgan dhe 14 të tjerë u plagosën. Ndërkaq ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se 12 militantë taleban dhe një ushtar janë vrarë nga luftimet në gjithë vendin.
XS
SM
MD
LG