Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia irakiane tha se të paktën 10 veta janë vrarë dhe 20 janë plagosur mbrëmë kur forcat e Shteteve të Bashkuara janë përleshur me militantët shiitë në Bagdad. Raportohet se helikopterët amerikanë kanë hapur zjarr në drejtim të militantëve në lagjen Shula të kryeqytetit. Zëdhënësi i trupave amerikane tha se ngjarja ende po hetohet.
XS
SM
MD
LG