Ndërlidhjet

TIRANË


Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Lulzim Basha dhe lideri i partisë Reformatore ORA, Veton Surroi kanë biseduar sot mbi të ardhmen e Kosovës.
Dy bashkëbiseduesit kanë ndarë të njëjtin qëndrim duke thënë se baza më e mirë për statusin e Kosovës është plani i Ahtisaarit.
Basha e ka vlerësuar lartë qëndrimin e BE-së, ndërsa Surroi ka thënë se sipas tij, nuk ka asnjë zgjidhje tjetër përveç pavarësisë, si i vetmi status, që do të çonte edhe në integrimin e Serbisë.
XS
SM
MD
LG