Ndërlidhjet

ATHINË


Zjarret masive në malet e Greqisë kanë shkaktuar vdekjen e së paku 41 vetëve në jug të këtij vendi, kanë njoftuar zyrtarët. Era e fortë po i pengon përpjekjet e zjarrëfikësve dhe të aeroplanave për hedhjen e ujit. Autoritetet sot kanë dërguar edhe 500 ushtarë për të ndihmuar në luftën kundër zjarrit.
XS
SM
MD
LG