Ndërlidhjet

ANKARA


Të paktën 10 kryengritës kurdë dhe dy ushtarë turq kanë humbur jetën në përleshjet në juglindje të vendit, njoftuan agjencitë turke të lajmeve.
Përleshjet mes forcave turke dhe kryengritësve kurdë kanë ndodhur afër qytetit Uludere, në afërsi të kufirit me Irakun.
XS
SM
MD
LG