Ndërlidhjet

KABUL


Një sulmues vetëvrasës e ka përplasur automjetin e tij në konvojin e trpave të koalicionit në afërsi të Kabulit, duke plagosur të paktën dy ushtarë dhe katër civilë afganë. Kombësia e ushtarëve nuk u bë e ditur.
Po sot, tetë oficerë policie u vranë dhe dy u plagosën kur automjetin e tyre e hodhi në erë një bombë e vendosur pranë rrugës në krahinën jugore Kandahar.
XS
SM
MD
LG