Ndërlidhjet

ATHINË


Autoritetet greke shpallën gjendje të jashtzakonshme dhe tre ditë zie kombëtare, pasi zjarret masive shkaktuan vdekjen e rreth 53 njerëzve.
Kryeministri Costas Karamanlis tha se një zjarrvënës është përgjegjës për pjesën më të madhe të zjarreve në siujdhesën e Peloponezit, ujdhesën Evia dhe paralagjet e Athinës.
Vendet e Bashkimit Evropian po dërgojnë zjarrfikës dhe aeroplanë për të ndihmuar shuarjen e zjarreve.
XS
SM
MD
LG