Ndërlidhjet

ATHINË


Zjarret që kanë përfshirë pyjet në Greqi vazhdojnë të jenë jashtë kontrollit, derisa nurmi i viktimave në tre ditët e fundit ka arritur në 56.
Kryeministri Costas Karamanlis tha se një zjarrvënës është përgjegjës për pjesën më të madhe të zjarreve në siujdhesën e Peloponezit, ujdhesën Evia dhe paralagjet e Athinës.
Vendet e Bashkimit Evropian po dërgojnë zjarrfikës dhe aeroplanë për të ndihmuar shuarjen e zjarreve, por ato kanë pasur pak ndikim.
Zjarrëfikësit ndaluan sot përfshirjen nga zjarri të Olimpit të lashtë.
XS
SM
MD
LG