Ndërlidhjet

BAGDAD


Katër ushtarë amerikanë janë vrarë në incidente të ndara gjatë fundjavës në Irak. Dy nga ushtarët u vranë në provincën Salahudin dhe dy të tjerë në atë të Anbarit.
Në të tjera zhvillime presidenti francez, Nicholas Sarkozy ka bërë thirrje të përcaktohen afate kohore për tërheqjen e trupave të huaja nga Iraku. Njëherësh Sarkozy bëri thirrje për miqësi me Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG