Ndërlidhjet

ATHINË


Autoritetet greke kanë ofruar 1 milionë euro për të kapur ata që besohet se kanë shkaktuar së pari qëllimisht zjarret, përhapja e të cilave morri 63 jetë njerëzish dhe kërcënoi zonat historike.
Mbi 800 zjarrfikës vazhdojnë të përballen me zjarret derisa është ngritur në maksimum mbrojtja e Olimpit.
Ndihmat tashmë në Greqi kanë mbërritur nga Serbia, Franca, Spanja, Rumania, Italia dhe Gjermania.
XS
SM
MD
LG