Ndërlidhjet

BEOGRAD


Beogradi në takimin e 30 gushtit në Vjenë do dërgojë një delegacion politik.
Në Vjenë do udhëtojë ministri për Kosovën, Sllobodan Samarxhiq dhe ministri i jashtëm, Vuk Jeremic.
Samarxhiq ka thënë se takimi i Vjenës do ketë takim konsultativ prandaj Beogradi do përfaqësohet me delegacion politik.
Kosova në takim do përfaqësohet nga Ekipi i Unitetit.
XS
SM
MD
LG