Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku nëntë persona u vranë nga një sulm vetvrasës në qytetin irakian të Falluxhës. Në mesin e viktimave ishte dhe një klerik i cili gjendej në listën e vdekjes së Al Kaidës.
Në një tjetër incident forcat irakiane të sigurisë vranë tre persona gjatë përleshjeve në qytetin e Qerbelasë. Po sot nw Qerbela humbwn jetwn dhe katwr persona tw tjerw nw sulme tw ndara.
XS
SM
MD
LG