Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia irakiane ka filluar evakuimin e pelegrinëve nga qyteti i shenjtë Qerbela pas shpërthimit të luftimeve të ashpra në kohën e festës më të madhe shiite. Sipas raporteve të pakonfirmuara 25 persona janë vrarë dhe mbi 60 të tjerë janë plagosur si pasojë e shkëmbimit të zjarrit mes policisë dhe personave të armatosur.
XS
SM
MD
LG