Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i jashtëm i Holandës,Maksim Verhagen tha se nëse Prishtina dhe Beogradi pajtohen për opsionin e ndarjes, atëherë qeveria e vendit të tij do ta mbështesë një zgjidhje të tillë. Ndrëkaqë Presidenti fatmirë sejdiu dhe Kryemibnistri Agim Ceku e kanë kundërshtuar në mënyrë kategorike opsionin e ndarjes. Këto komente u bënë sot pas takimeve të ministrit Verhagen me zyrtarët më të lartë të Kosovës. Zoti Verhagen tha se të dy palët gabojnë rëndë nëse mendojnë se gjithçka do të zgjidhet sipas pikëpamjeve të tyre ,pasi,sipas tij, rezultati final nuk dihet ende.
XS
SM
MD
LG